Drukuj

Depilacja i fotoepilacja

Posted in Oferta


Skuteczna depilacja to podstawa atrakcyjnego wyglądu, komfortu oraz dobrego samopoczucia.

 

Depilacja woskiem

Depilacja jest ostatnio niemal obowiązkowym elementem higieny osobistej u kobiet jak i u mężczyzn. Depilujemy miejsca ogólnie widoczne, jak ręce, nogi, miejsce nad górną wargą, pachy, oraz okolice miejsc intymnych. Mężczyźni najczęściej depilują klatkę piersiową, plecy i pachy. Stosujemy tylko najlepsze produkty, które łagodzą podrażnienia i skutecznie zapobiegają wrastaniu włosków a także efektywnie hamują proces ich odrastania.

 

zdjcie 18

 

Jak się przygotować do zabiegu:

Włoski powinny mieć długość około 0,5 cm. do 1 cm. Zbyt krótkie włoski są trudne do usunięcia, natomiast zbyt długie mogą spowodować, że zabieg będzie bardziej bolesny. Dzień przed zabiegiem warto zrobić peeling, który usunie martwy naskórek. Gładka skóra sprawi, że wosk będzie łatwiej przylegał do włosków. Nie zaleca się nakładania na skórę żadnych kremów ani balsamów w dniu zabiegu. Wosk będzie ślizgał się po natłuczonej skórze czyniąc zabieg niemożliwym do wykonania. Na 24 godziny przed woskowaniem należy unikać opalania depilowanych części ciała. Ponieważ depilacja ciała jest bardzo intymnym zabiegiem, ważne jest, aby bezpośrednio przed samym zabiegiem zadbać o higienę osobistą.

 

 Doskonały efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 3 do 6 tygodni.

 

 

Fotoepilacja IPL

Dzięki użyciu odpowiedniego filtra, światło lampy może precyzyjnie dotrzeć do melaniny we włosach. Pochłonięte w ten sposób światło zamienia się w energię cieplną, niszcząc mieszki włosów. Zamykana jest droga odżywiania włosa. Technika ta wykorzystuje fakt, że we włosach znajdują się duże ilości pigmentu. Im więcej tego pigmentu, tym większa jest skuteczność zabiegu.

Innymi słowy: im ciemniejsze i grubsze włosy – tym lepsze efekty zabiegów. Należy pamiętać, że IPL działa jedynie na włosy znajdujące się w pierwszej fazie wzrostu, trzeba więc wykonać kilka zabiegów aby na dłuższy czas pozbyć się owłosienia. Zabiegi, w zależności od części ciała, wykonuje się w odstępach 4-10 tygodni.

 

zdjcie 19

Z depilacji można korzystać  cały rok, jednak depilacja przy opalonej skórze wiąże się z niższą skutecznością. Dlatego w tym wypadku zabieg jest raczej nie wskazany.

Depilacja IPL może być wykonywana praktycznie w każdej okolicy ciała, m.in.: baczki, górna warga, policzki, broda, szyja, kark, ramiona, plecy, klatka piersiowa, pośladki, bikini, nogi.

 

Jak należy przygotować się do zabiegu?

  • Włosy z okolicy poddawanej epilacji, należy zgolić dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu
  • Na miesiąc przed nie można wyrywać włosków – woskiem, pęsetą, depilatorem
  • Nie można używać samoopalacza, korzystać z solarium czy naturalnego słońca
  • Nie można używać kremu z witaminą A
  • Nie można pić ziół w formie kuracji (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe odchudzające/przeczyszczające)
  • Nie można robić peelingu tydzień przed zabiegiem
  • W dniu zabiegu najlepiej nie smarować skóry balsamami i kremami