Drukuj

Zabiegi specjalistyczne i laserowe

Posted in Oferta

Na czym polega działanie IPL?

IPL działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, mając na celu zniszczenie mieszka włosowego, usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek, niszczenie bakterii Acne – odpowiedzialnych za trądzik.

 

Fotoodmładzanie

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju.

 Fotoodmładzanie to zabieg polegający na odmładzaniu przy pomocy światła. Silne światło o odpowiedniej długości fali (technologia IPL+RF) pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych. Światło emitowane przez laser usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania czasu, słońca i/lub chorób skóry.

Fotoodmładzanie składa się z serii 4-8 zabiegów, które wykonuje się co 2-3tygodnie. Po kuracji następuje zmiana jakości skóry, a nie jej ilości jak w przypadku operacji plastycznych, w których skórę wycina się. Każdy zabieg fotoodmładzania odbywa się na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje doskonały efekt. Dodatkowo zabieg powoduje obkurczanie się naczyń krwionośnych i znikanie przebarwień.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia to widoczne gołym okiem plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry. Przebarwienia bardzo często powstają przy udziale światła słonecznego i często są po prostu nagromadzeniem melaniny – barwnika skóry produkowanego w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe. Czasem jednak niewielka plamka może być wynikiem zwiększenia ilości nie tylko samego barwnika, ale także produkujących go komórek – melanocytów. Przebarwienia mogą się pojawić na czole, policzkach, nosie, dłoniach, dekolcie, rzadko na żuchwie. Dotyczą 30% kobiet po trzydziestym roku życia i 90% po pięćdziesiątym.

Impuls IPL+ RF wybiórczo pochłaniany jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik, powodując ich zniszczenie. Najlepsze efekty uzyskuje się, stosując IPL w leczeniu płytkich przebarwień:

 

 • piegów
 • plam soczewicowatych starczych
 • przebarwień pozapalnych
 • przebarwień polekowych

Przebarwienia ciemnieją w ciągu kilku godzin po zabiegu. Należy być przygotowanym, że mogą nabrać koloru gorzkiej czekolady. Mogę również powstawać strupki. Od następnego dnia rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania i trwa około 2 tygodni. Od razu po zabiegu laserowym można nakładać makijaż i maskować przebarwione miejsca. W przypadku bardzo głębokich przebarwień zalecane jest powtarzanie zabiegu co 3–4 tygodnie. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie; średnio potrzeba 3–5 zabiegów. Zabieg można poprzedzić mikrodermabrazją, co zwiększa skuteczność terapii. Oprócz zabiegów laserowych powinno się stosować kremy rozjaśniające, blokujące proces tyrozynazy, oraz kremy z wysokimi filtrami. Nie należy narażać skóry na promienie słoneczne ani opalać się w solarium.

Uszczelnianie naczyń krwionośnych

Rozszerzone naczynka to problem wielu kobiet oraz mężczyzn niezależnie od wieku. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wrodzone tendencje. W przypadku kobiet problem ten najczęściej wywołują estrogeny wpływające na pracę mięśni naczyń włosowatych. Trwałe zmiany na skórze twarzy mogę prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego, dlatego ważne jest szybkie rozpoczęcie kuracji. W pierwszej fazie pojawia się delikatny rumień, który z czasem utrwala się na stałe i wyraźnie zaznacza na skórze. Rozszerzone naczynia stają się osłabione i bardziej narażone na pękanie co prowadzi do powstawania niekorzystnego efektu estetycznego.

Podczas usuwania zmian naczyniowych chromoforem docelowym jest hemoglobina (czerwony barwnik). Pochłaniane przez hemoglobinę światło przemienia się w energię cieplną, która skutecznie koaguluje naczynie krwionośnie (krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz naczynia krwionośne). Po pewnym czasie naczynie jest samoistnie usuwane z organizmu.

Leczenie trądziku

Trądzik jest chorobą częstą, dotykającą  szczególnie młodych ludzi  między 14 a 35 rokiem życia. Zmiany skórne obejmują zazwyczaj okolice łojotokowe. Tworzą się grudki, krosty, nacieki zapalne i często blizny. Na rozwój trądziku ma wpływ wiele czynników. Nieleczony może być wieloletnią dolegliwością.

 

Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie beztlenowe odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Działanie lasera można porównać do antybiotyku. Dodatkowym atutem urządzenia jest nie narażanie pacjenta na objawy niepożądane dla wątroby i żołądka jak w przypadku leków. Ponadto badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem E-light, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian 60-80% po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Fantastyczne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.

Standardowa terapia polega na serii zabiegów, które wykonuje się dwa razy w tygodniu przez 4 tygodnie, bądź do uzyskania zadowalającego efektu Serię można powtórzyć po upływie 3 tygodni. Zabiegi naświetlania nie są obciążone żadnymi objawami ubocznymi, nie mają negatywnego wpływu na skórę i sposób życia pacjentów .

 

 

 

 

Przeciwwskazania:

 • ciąża, karmienie piersią

 • przewlekłe choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca (aktywna faza w miejscu zabiegu), nadwrażliwość na światło

 • infekcyjne choroby skóry jak opryszczka, łuszczyca, liszaj płaski

 • rozrusznik serca

 • choroba nowotworowa

 • schorzenie takie jak cukrzyca (niewyrównana), epilepsja

 • opalenizna (1 miesiąc), samoopalacz (należy przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)

 • leki światłouczulające

 • zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe odchudzające/przeczyszczające – zażywane w formie kuracji)

 • leczenie retinoidami (zabieg można wykonać dopiero po 6 miesiącach od zakończenia leczenia)

 • nowotworowe i przednowotworowe zmiany barwnikowe i skórne

 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

 • metalowe implanty w obszarze zabiegowym

 • peeling (przestać używać na tydzień przed zabiegiem)

 • głęboki peeling chemiczny w ciągu ostatnich 3 miesięcy

 • przyjmowanie witaminy A (należy przestać używać 5 dni przed zabiegiem)

 • depilacja, wyrywanie pęsetą, wosk (należy przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji)

 • blokery typu Etiaxil zastosować ostatni raz tydzień przed zabiegiem depilacji pach

 • po ekstrakcji zęba należy odczekać 2-3 dni