Drukuj

Depilacja woskiem

Skuteczna depilacja to podstawa atrakcyjnego wyglądu, komfortu oraz dobrego samopoczucia.


Depilacja jest ostatnio niemal obowiązkowym elementem higieny osobistej u kobiet jak i u mężczyzn. Depilujemy miejsca ogólnie widoczne, jak ręce, nogi, miejsce nad górną wargą, pachy, oraz okolice miejsc intymnych. Mężczyźni najczęściej depilują klatkę piersiową, plecy i pachy. Stosujemy tylko najlepsze produkty, które łagodzą podrażnienia i skutecznie zapobiegają wrastaniu włosków a także efektywnie hamują proces ich odrastania.

wosk 1

Jak się przygotować do zabiegu:
Włoski powinny mieć długość około 0,5 cm. do 1 cm. Zbyt krótkie włoski są trudne do usunięcia, natomiast zbyt długie mogą spowodować, że zabieg będzie bardziej bolesny. Dzień przed zabiegiem warto zrobić peeling, który usunie martwy naskórek. Gładka skóra sprawi, że wosk będzie łatwiej przylegał do włosków. Nie zaleca się nakładania na skórę żadnych kremów ani balsamów w dniu zabiegu. Wosk będzie ślizgał się po natłuczonej skórze czyniąc zabieg niemożliwym do wykonania. Na 24 godziny przed woskowaniem należy unikać opalania depilowanych części ciała. Ponieważ depilacja ciała jest bardzo intymnym zabiegiem, ważne jest, aby bezpośrednio przed samym zabiegiem zadbać o higienę osobistą.

wosk 2

Po zabiegu:
- na dobę po depilacji unikać opalania lub solarium
- zrezygnować z produktów do pielęgnacji ciała z dodatkami chemicznymi przez 24 godziny po zabiegu
- po depilacji delikatnych partii ciała takich jak pachy lub bikini warto przetrzeć skórę wodą utlenioną i posmarowanie ją sudocremem
- 24 godzin po depilacji pach nie należy stosować dezodorantu z alkoholem
- nie korzystać z sauny przez dobę po zabiegu

wosk 3

Przeciwwskazania:
- jeżeli skóra jest zraniona, podrażniona
- skóra z wyraźną tendencją pękajacych naczynek lub żylaków
- zaraz po wizycie w solarium lub opalaniu
- w czasie okresu

 wosk4

Doskonały efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 3 do 6 tygodni.